Engellinin Manevi Hayatı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Engellinin Manevi Hayatı

Engellinin Manevi Hayatı

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor

2 posters
YazarMesaj
kucukdunyam

kucukdunyam

Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor Empty
MesajKonu: Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor   Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor Icon_minitimeSalı Mart 17, 2009 2:58 pm

Eğitim hakkımı engelleme

Engelli Aileler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri özürlü vatandaşların haklarının iyileştirilmesini isteyerek, hükümeti protesto etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı bir genelgeyi protesto eden özürlü vatandaşlar, bu genelge ile özürlü çocukların destek eğitim haklarının engellendiğini söylediler.

ANKARA BÜROSU
Engelli Aileler Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği (ENAD) üyeleri hükümeti protesto etti. ENAD üyeleri özürlü vatandaşların haklarının iyileştirilmesini istedi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı bir genelgeyi protesto eden özürlü vatandaşlar, bu genelge ile özürlü çocukların destek eğitim haklarının engellendiğini söylediler. Dernek Başkanı Salih Sezgin, bu durumun sosyal devlet anlayışına ters olduğunu dile getirdi.
TBMM Dikmen Kapısı önünde gerçekleştirilen eyleme birçok özürlü vatandaş yanı sıra ENAD üyeleri katıldı. ENAD Başkanı Salih Sezgin, engelli çocukların eğitim için ayrılan bütçenin devlet tarafından karşılanmayacak duruma geldiğini söyleyerek, bu durumun yetkililer tarafından kendilerine iletildiğini kaydetti. Ülkenin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik koşulları hükümet temsilcilerinden daha fazla hisseden insanlar olarak yetkilileri uyardıklarını da belirten Sezgin, “Bazı konularda tasarruf yapılamayacağını hatırlatmak istiyoruz. Çocuklarımızın eğitim hakkını elinden alan, devlet okullarındaki kaynaştırma eğitimini yeterli gören bir anlayışın sahibi olan kimi yetkililerin, kendi çocuklarının yurt dışında özel üniversitelerde öğrenim görme nedenlerini düşünmelerini ve bunu biz engelli çocuk ailelerine anlatmalarını talep ediyoruz” dedi.
Şerife Çağ
Admin

Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor Empty
MesajKonu: Geri: Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor   Özürlü çocukların eğitim destek hakları geri alınıyor Icon_minitimePerş. Mart 19, 2009 10:10 pm

Paylaşım için teşekkürler Kucukdunyam
http://Engellinin.Manevi.Hayatı

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yaşlı ve Özürlü Aylığı Rehberi
» Özürlü Kardeşlerimizin Yönelttiği Sorular
» Hz.Fatıma`nın (A.S) Çocuk Eğitim Yöntemleri